Ubuntu Edge

ubunt edge

Ubuntu Edge  projesi Indiegogo’da 32 Milyon Dolar bağış toplama amacıyla çıkan bir proje projenin amacı daha öncede Ubuntu ile ilgilenen takip edenler bilirler Ubuntu Platformunun Hep PC de Hem Telefonda aynı anda yaşama ve sistemin Aynı zamanda Android yazılımını da desteklemesi bu sayede Telefonda 2 farklı yazılım olacak ve biz 2 sinide kullanabileceğiz ayrıca telefonumuzu bir monitör, klavyeye ve mause bağladığınızda telefonumuz bir bilgisayara dönüşecek eğer telefonun özelliklerine bakarsanız neden 4 GB Rem kullanıldığını da bu şekilde anlayabilirsiniz.

Ubuntu EdgeApple iPhone 5Samsung Galaxy S4
Mobil OSUbuntu ve AndroidiOSAndroid
Masaüstü OSUbuntuNoNo
RAM4GB1GB2GB
Dahili Hafıza128GB64GB16GB
Ekran720 x 1,280, 4.5 inc640 x 1,136, 4 inc1,080 x 1,920, 5 inc
MalzemeSapphire GlassCorning Gorilla GlassCorning Gorilla Glass 3
GSM ve 4GDual-LTE, GSMLTE, GSMLTE, GSM
HoparlörStereoMonoMono
BataryaSilicon-anode Li-ionLi-ionLi-ion
Yurt Dışı Fiyatı$695$849*$750**

Daha önce Nexus telefonlarda denenen bu sistem şuan Ubuntu kendi ürettiği telefonlarda piyasaya sürmek istiyor aynı iPhone’un yani Apple’ın yaptığı politika gibi. Projeye 5 gün kala firma 11 Milyon Doları kasasında topladı bile rekor bir bağış toplayan firma bakalım 5 gün içinde geri kalan meblayı toplayabilecek mi ? Telefonun özellikleri ve diğer rakipleriyle karşılaştırmaları yukarıda belirttim ve ayrıca bir de tanıtım videosu var. Umarım gereken bağış toplanır ve telefon piyasası kızışır fiyatlar düşer buda bize yansır İyi Seyirler.

Yazar Hakkında

30 Yaşında İzmir doğumlu İstanbulda yaşıyor Bahçeşehir Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans ve Okan Üniversitesi Bilgisayar Mühendisi mezunu. ISTKA, ve Huawei Telecominication de Yazılım Geliştirici olarak çalıştıktan sonra, kariyerine Freelancer Yazılımcı olarak devam etti. Şuan kurumsal şirketlere yazılım ve seo danışmanı olarak hizmet veriyor. Lost Ajans ve Alican Design'ın kurucusu, Atölye Noktası'nın kurucu ortağı ayrıca birde Blog'u Alican HELP-ME! var :)

Benzer yazılar