Üniversite Dersleri

Açıklamalar

Genel

 • Web Tasarımı – Yönetim Bilişim Sistemleri Vize 1 Sınav Notları
 • Web Tasarımı – Yeni Medya Vize 1 Sınav Notları
 • Siber Güvenlik Vize 1 Sınav Notları
 • Arkadaşlar her iki sınıfımda da birbirinin fotokopisi ödevler olmuş. Bu bana yapılan bir saygısızlık ayıptır. Bir vize ödevini yapmayı bile tenezzül etmemişsiniz. Fotokopisini veya birebir arkadaşlarınızdan almışsınız. Aynı ödevlere yarı not verdim bilginize.
 • Arkadaşlar soruları verdim cevapları verdim fakat her iki dersimde de dolu yanlış var. Notlarınızı okudum cumaya kadar sisteme girilecek bilginize
 • Çıktı veya el yazısı farketmez!
 • Siber Güvenlik Vize I: 9 Kasım 12.00 – Sınav Salonu C154 – Ödevler İmza Karşılığı Toplanacak
 • Web Tasarım Vize I: 9 Kasım 13.30 – Sınav Salonu C154 – Ödevler İmza Karşılığı Toplanacak
 • Arkadaşlar bazı arkadaşlar “ödevi sonra getirsem olur mu?” diyor. Ödeviniz vize olarak geçmekte ve sınav takvimine göre yapılmakta benlik bir durum yok ödevler, imza karşılığı o gün toplanacak. Bu yüzden o gün vize saatinde hangi sınıfta olacaksa orada olmak zorundasınız. Yönetim bu konuda oldukça sıkı yoksa sınava girmemiş sayılırsınız.
 • Vize I: Arkadaşlar yönetmelik ile görüştüm. Vizeniz ödev olarak Vize I Saatinde toplanacaktır. Lütfen sizler için hazırladığım vize sorularını çözerek yanınızda getiriniz. Çözdüğünüz sorular Vize I Saatinde sizden toplanacaktır.
 • Merhabalar arkadaşlar öğrenci bilgi sistemi üzerime tanımlanmıştır, çok yakında ders notlarınızı sistem üzerinden de ekleyeceğim bilginize.
 • Bana info@alicanhazir.com veya alican.hazir@nisantasi.edu.tr adresinden ulaşabilirsiniz. Üniversite mailinden ulaşmanızı tavsiye ederim.
 • İçeriklerin Microsoft PowerPoint versiyonlarında ekstra notlar bulunmaktadır.

Web Tasarım

 • Arkadaşlar, çok fazla sayıda Vize I Ödevi için bu doğrumu sorusu geldi, şimdi arkadaşlar yaklaşık 40 kişisiniz hepiniz bu şekilde sorsa durum benim içinde sıkıntı zaten 🙂 Yinede soran arkadaşlara cevap vermeye çalıştım. Fakat arkadaşlar vize sorunları olduğu için bu etik değil. Sorularınız vize sorularını kapsamasa sizler için saatlerce zaman ayırayım fakat, soru sormayan arkadaşlarınız için haksız bir durum bu. Tüm sorularınızın cevapları Slayt 1 ve 2, Uygulama 1’de yer almakta. Arkadaşlarınızla beraber çalışabilirsiniz, google’dan aratabilirsiniz. Soruların cevaplarına ulaşmanız gerçekten çok kolay paylaştığım kaynaklar hariç başka bir kaynağa ihtiyacınız yok.
 • Uygulama I eklenmiştir. Salt HTML formatındadır. Çok yakında İç ve Dış CSS tanımlanmış yeni bir versiyonunu ekleyeceğim. İlerki uygulamalarda sorun yaşamamız için kodlar üzerinde oynayarak daha gelişmiş bir şekilde kendi CV’nizi oluşturmanızı tavsiye ederim.
 • HTML kodlarını yazarken istediğiniz herhangi bir metin tabanlı editör kullanabilirsiniz arkadaşlar. Bana sürekli sorular gelmekte bununla ilgili ilk derste belirtmiştim. Bu konuda özgürsünüz, Visual Studio Code, NotePad++, CoffeeCup, dilerseniz NotPad kullanın sadece fakat bu sefer kodları renkli göremezsiniz. Metin tabanlı bir editör kullanmamızdaki tek amaç kodları kolay yazılabilir şekilde renkli olarak görmeniz ve yazılımın kod yazarken size yardım etmesi. Bazı arkadaşlarınız NotePad++ için bana eklentiler gösterdi gayet güzel eklentiler daha hızlı kod yazabilmeniz için fakat, şu an onu gösterirsek öğrenemezsiniz arkadaşlar bu yüzden dönem sonu arkadaşlarınızın gösterdiği bu eklentiyide dikkate alacağım. Bu arada Google üzerinde “best html editor” olarak aratırsanız NotePad++‘ın bir numarada olduğunu göreceksiniz 🙂

Siber Güvenlik

 • Ödev: 19 Kasım Sunum – Kendi aranızda 3 kişilik gruplar oluşturunuz. Her grup tarihte yerini almış 3 adet farklı hack veya dolandırıcılık olayını anlatacak.
 • Siber Güvenlik Slayt-1 güncellendi. 34 slayttan 42‘ slayt’a çıkarılmıştır. Kategori yapısı değiştirilmiş ve slayt içerisinde ki örnekler arttırılmıştır.

Web Tasarım

Web Tasarımı Dersi

Slaytlar Slayt İçeriği İndirme Bağlantıları
Web Tasarımı Slayt-1 Web Sitelerinin Genel Özellikleri Power Point (PPTX) PDF
Web Tasarımı Slayt-2 HTML Özellikleri, Etiket Tanımlamaları, Listeleme, Tablo Power Point (PPTX) PDF

Web Tasarımı Sorular PDF

Uygulamalar Uygulama İçeriği İndirme Bağlantıları
Uygulama-1 Salt HTML, Etiketler, Tablolar, Hücreler ve Resim Ekleme HTML Zip Dosyası İndir

Siber Güvenlik

Siber Güvenlik Dersi

Slaytlar Slayt İçeriği İndirme Bağlantıları
Siber Güvenlik Slayt-1 Siber Güvenlik Kavramı, Kişisel ve Kurumsal Veri Power Point (PPTX) PDF
Siber Güvenlik Slayt-2 Saldırılar, Kavramlar ve Teknikler Power Point (PPTX) PDF
Siber Güvenlik Slayt-3 Verinizi ve Gizliliğinizi Koruyun Power Point (PPTX) PDF

Siber Güvenlik Sorular PDF