Disqus

Disqus

DISQUS nedir ve Blog’umuza kazandırdığı özellikler ?

Gördüğünüz gibi Bloq’umda DISQUS özelliğini kullanmaya başladım. Peki DISQUS nedir ve özellikleri ? DISQUS bir yorum yönetim servisidir ve Özellikle bloglarda bize gerçek zamanlı tartışma ortamı sağlar. 2007 yılından beri hizmet vermektedir. 1 Milyona yakın Web Sitesi ve 66 milyona yakın kullanıcı bu uygulamayı kullanmaktadır.
Peki Bize Kazandırdığı artıları nelerdir ?

Daha öncede dediğim gibi yorumları yönetebilmemizi sağlar en büyük özelliği facebook, twitter Accountlarımız sayesinde sisteme üye olduğumuzda yorumlarımızda dinamik olarak facebook veya twitterdaki accountlarımızdaki fotograflarımız gözükür bu sayede insanları yoruma teşvik eden bir durumu vardır aynı zamanda spam yorumları engeller ve yorumlarda küfür veya istediğiniz sözcükleri filtreleye bilirsin, Site Hitinizi arttırabilir hatta para dahi kazanabilirsiniz bu özellik sayesinde.

Ayrıca WordPressten, Drupal’a birçok blog sistemine plugin ve api eklentileri ile destek veriyor.

Disqus’ın tüm özelliklerini bu sayfadan görebilirsiniz.

Yazar Hakkında

33 Yaşında İzmir doğumlu İstanbulda yaşıyor Bahçeşehir Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans ve Okan Üniversitesi Bilgisayar Mühendisi mezunu. ISTKA, ve Huawei Telecominication de Yazılım Geliştirici olarak çalıştıktan sonra, kariyerine Freelancer Yazılımcı olarak devam etti. Şuan kurumsal şirketlere yazılım ve seo danışmanı olarak hizmet veriyor. Lost Ajans ve Alican Design'ın kurucusu, Atölye Noktası'nın kurucu ortağı ayrıca birde artık Kırmızı Koltuk YouTube Kanalı var :)

Benzer yazılar