OS X Mavericks Kurulumu

OS X Mavericks Kurulumu

Bu yazımda OS X Mavericks kurulumu hakkında bilgiler vereceğim hemen konuya değinmek istiyorum yazıda birebir kurulum anlatılmayacaktır. Sadece kurulumda dikkat edilmesi gerekenler. Öncelikle Apple yeni işletim sistemini ücretsiz çıkarttıktan sonra Mavericks büyük bir ilgi topladı ilk haftadan Mac bilgisayarların %12‘lik bir kısmı yeni sürüme geçiş yaptı fakat dikkat edilmesi gereken durumlar var özellikle Windows 8.1 Güncelleme sorunu yazımı okuyanlar bilirler ve şimdiden anlatacaklarımı anlamışlardır. Aşağıda yapılması ve yapılmaması gereken durumlar nedenleri ile verilmektedir.

         Yapılması ve yapılmaması gerekenler !

  • Öncelikle Apple Store dan indirdiğiniz Mavericks Güncellemesinin yedeğini alın.
  • Aldınız yedeği sıfır kurulum için başlangıç bootable disc veya usb yapın sıfır kurulum için.
  • Kesinlikle yedeklerinizi aldıktan sonra sıfır bir kurulum yapın
  • Lion ve Mountain Lion gibi sistem üzerine yapılan upgradeler sisteminizde yavaşlamalara neden olacaktır.
  • Temiz bir kurulum için daha fazla bilgiyi bu terimi aratarak elde edebilirsiniz “mac os x mavericks clean install
  • Thunderbolt destekli diski olanlar yeni güncelleme gelene kadar geçmemeleri önerilir ve ayrıca mail yazılımında kullanıcılar problemler yaşamakta yeni güncellemede bir çok sorunun ortadan kalkacağı söyleniyor.
  • Sıfır kurulum yapmayacak olanlar ise kesinlikle belgelerini yedekleme yapsınlar. Bir çok kullanıcı güncellemeden sonra veri kaybı yaşamış.

Yazar Hakkında

33 Yaşında İzmir doğumlu İstanbulda yaşıyor Bahçeşehir Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans ve Okan Üniversitesi Bilgisayar Mühendisi mezunu. ISTKA, ve Huawei Telecominication de Yazılım Geliştirici olarak çalıştıktan sonra, kariyerine Freelancer Yazılımcı olarak devam etti. Şuan kurumsal şirketlere yazılım ve seo danışmanı olarak hizmet veriyor. Lost Ajans ve Alican Design'ın kurucusu, Atölye Noktası'nın kurucu ortağı ayrıca birde Blog'u Alican HELP-ME! var :)

Benzer yazılar