Başbakan Erdoğan’dan Angry Birds Ziyareti

Başbakan Erdoğan ve Angry Birds

Başbakan Erdoğan, Avrupa gezisinde Finlandiya’nın başkenti Helsinki’ye gitti ve adını Angry Birds oyunuyla tüm dünyaya tanıtan Rovio firmasını da orada ziyaret edecek Erdoğan, şirket yetkililerinden sunum alacak.

Her ne kadar Rovio oyun geliştiren bir firma olsa da, yaptığı eğitim programlarıyla da tanılıyor. Finlandiya’da Angry Birds’ün çocukların eğitiminde kullanılabilecek bir versiyonunu geliştiren şirket, Başbakan Erdoğan’a bu ve bunun benzeri eğitim programlarıyla alakalı bilgiler verdi.

Ziyaret sonrasında gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Başbakan Erdoğan, bir gazetecinin “Angry Birds’ü biliyor muydunuz, nasıl buldunuz” sorusuna karşılık 3 torunu olduğunu hatırlatarak, “Torun olunca bilirsiniz. Angry Birds ile ilgili bilgimiz vardı ama detaylarını bu kadar bilmiyordum. Detaylarını öğrenme fırsatı buldum” dedi.

Şirketin çalışmalarının, Türkiye için de faydalı olduğuna inandığını belirten Erdoğan, sözleriyle şöyle devam etti:

“Müşterek bazı çalışmalar içerisine girebiliriz. Bunun için başta Milli Eğitim Bakanlığı olmak üzere YÖK gibi kurumlarımızla da dönünce bir görüşme yapıp burayla irtibat kurmalarını isteyeceğiz. Bu konuyla ilgili olarak biliyorsunuz bizim bir Fatih Projesi çalışmamız var, bu Fatih projesiyle burada bir bilgilendirme mümkün. Çünkü burada da gerek cep telefonu, gerekse Ipad’ler, gerekse bilgisayar olsun, akıllı tahtalar olsun, bu tür çalışmalar bu kapsamda söz konusu. Dolayısıyla bunu da değerlendirmemiz bunun için mümkün. Onun için döner dönmez arkadaşlarımızla bir çalışma yapıp, burayla irtibata geçmeyi onlar da arzu ediyor. ‘Kendimize bir partner bulursak Türkiye’de de bu çalışmayı yapar ve sizlere de hizmet veririz’ diyorlar. Eğlenceli eğitici, öğretici programları da söz konusu.”

Yazar Hakkında

33 Yaşında İzmir doğumlu İstanbulda yaşıyor Bahçeşehir Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans ve Okan Üniversitesi Bilgisayar Mühendisi mezunu. ISTKA, ve Huawei Telecominication de Yazılım Geliştirici olarak çalıştıktan sonra, kariyerine Freelancer Yazılımcı olarak devam etti. Şuan kurumsal şirketlere yazılım ve seo danışmanı olarak hizmet veriyor. Lost Ajans ve Alican Design'ın kurucusu, Atölye Noktası'nın kurucu ortağı ayrıca birde Blog'u Alican HELP-ME! var :)

Benzer yazılar