Kale Çay Bahçesi – Bebek ve Kahvaltı

Kale Çay Bahçesi – Bebek ve Kahvaltı

Bir kaydırma hikayesine yeniden hoş geldiniz. Uzun zamandır yazı yayınlamadığım kişisel blog’umda yine cinlerimin tepeme fırlaması ve dayanamam yüzünden bugün sizlerle yeni yazım ile birlikteyim.

Sanırım sitenin adını değiştirmem gerekecek artık “alicanhazir.com” değilde “mekanlarikaydirma.com” desem çok daha iyi olacak sanırım. Bugünün konusu Bebek’te yer alan kahvaltı mekanı Kale Çay Bahçesi. Aslında kendilerini yerden yere vurmak istiyorum ama hizmet ve kahvaltıda pek bir sıkıntı görmedim. Gerçi kendilerine uyuz olduğumda sizi internette şikayet edeceğim dediğimden belki daha duyarlı davranıyor olabilir. Şu an düşünüyorumda bende az kıl bir müşteri değilim. Fakat bugün size anlatacağım mekan oldukça terbiyesiz ve küstah bir mekan orasıda ayrı bir konu.

Gelelim mekan’a beni neden kıl etti neden bu güzel cumartesi kahvaltısında sinirlendim tepem attı ve bu yazıyı yazıyorum. Her şey kahvaltı mekanında menüyü istememiz ile başladı aslında 🙂 Menü istedik ve menümüz yok veremeyiz dediler. Siz bebekte bir mekansınız nasıl olurda menünüz olmaz dedik. Cumartesi ve pazar günleri standart kahvaltı politikamız var onu uyguluyoruz menü veremeyiz serpme kahvaltı dediler. Fiyatları görmek istedik menüyü vermeden söylediler. Kendilerini zorladık Bebek’te bir mekanın nasıl menüsü olmaz bugün her mekanın menüsü var ben paçanga böreği istesem menüde görebilecek miyim yada fiyatı nedir veya menüde var mı nasıl anlayabileceğim dedim paçanga böreğimiz var dediler. Biz kendilerini zorlayıncada en sonunda menü bulup getirdiler. Bu sefer 3 kişi olarak 2 kişilik bir serpme kahvaltı ve menüden farklı seçenekler söylemek istedik. Öyle yaparsak diğer çayı ücretli alır ve birde sizden servis ücreti alırız dediler. En iyisi siz 3 kişilik kahvaltı alın ve bunlarla uğraşmayalım dediler ve açıkçası biz şok olduk. Normalde tek çay içeceğim kahvaltıdan 3 kişi 20’den fazla çay içerek kalktık. Açıkçası yapılan başlangıçta yapılan muamele hiç hoşumuza gitmedi ve bizi 3 kişilik standart serpme kahvaltı almaya zorlandık. Ayrıca burada bütün mekanlar aynı kime giderseniz gidin politika bu dediler bizde daha önce buradaki mekanlara birçok kez geldiğimizi ilk kez böyle bir tavırla karşılaştığımızı söyledik. Ayrıca bir diğer konu mekanda para kazandıran Araplara daha iyi bir hizmet sağlamalarıydı. Kahvaltının tek olumsuz tarafı çay bardaklarının bir kaçı pisti, onun harici gelen kahvaltıda, tabaklarda veya çatallarda bir sorun yoktu.

Genel olarak müşteriye nasıl davranacağını bilmeyen para odaklı işletmelere hayır diyorum tabiki müşteri her zaman haklıdır diye bir durum söz konusu değil fakat, müşteriye doymuşluk, müşteriyi umursamama, kaliteyi düşürme veya yeniden üzerine basarak vurguladığım “para odaklı” olma, bence bu tür işletmeler tutunamaz veya biz bilinçli müşteriler ile tutundurulmamalı.

Yazar Hakkında

33 Yaşında İzmir doğumlu İstanbulda yaşıyor Bahçeşehir Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans ve Okan Üniversitesi Bilgisayar Mühendisi mezunu. ISTKA, ve Huawei Telecominication de Yazılım Geliştirici olarak çalıştıktan sonra, kariyerine Freelancer Yazılımcı olarak devam etti. Şuan kurumsal şirketlere yazılım ve seo danışmanı olarak hizmet veriyor. Lost Ajans ve Alican Design'ın kurucusu, Atölye Noktası'nın kurucu ortağı ayrıca birde artık Kırmızı Koltuk YouTube Kanalı var :)

Benzer yazılar