Lamborghini Asterion

Asterion

Petrol fiyatlarının hızlı bir şekilde yükselmesi otomobil üreticilerini elektrikli ve hibrit modellere yönelmiş durumda. Bir çok otomobil üreticisi piyasaya elektrikli ve hibritli modeller sunarak bu duruma bir çözüm sunuyor. Bu akıma son katılan ise dünyaca ünlü İtalyan otomobil markası Lamborghini oldu. Lamborghini, Paris Otomobil Fuarı’ında yeni canavarı hibrit Asterion LPI 910-4′ü sergiledi.

lamborghini asterion

 

Huracan modelinde de yer alan 610 beygir güç üreten 5,2 litre hacimli v10 motora, 310 beygirlik elektrikli motor eşlik ediyor. Toplamda 910 beygir güç üreten Lamborghini’nin yeni başyapıtı, 0′dan 100 km/s hıza 3 saniyede ulaşabiliyor. Maksimumda 320 km/s hıza çıkan otomobilin sadece elektrikli motorla ulaştığı maksimum hız ise 125 km/s. 50 kilometrelik bir menzile (elektrikli motorla) sahip olan otomobilin ön kısmında LED farlar ve geniş hava girişlerinin yer aldığı tampon göze çarpıyor. İnce yan aynalar, altıgen şeklindeki dört egzoz ve ince LED stoplar ise konsept otomobilin diğer dikkat çeken ayrıntıları. Yukarı doğru açılan kapıların yer aldığı Asterion LPI 910-4′ün iç mekan tasarımı ise modern çizgilere sahip. Extensive Bianco Celaeno (fildişi) ve Marrone Attis (kahverengi) olarak adlandırılan döşeme otomobilin iç mekanında karşımıza çıkıyor. Şu an için konsept aşamasında olan otomobilin üretime girip girmeyeceği ise henüz belli değil.

lamborghini-asterion-03

Yazar Hakkında

33 Yaşında İzmir doğumlu İstanbulda yaşıyor Bahçeşehir Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans ve Okan Üniversitesi Bilgisayar Mühendisi mezunu. ISTKA, ve Huawei Telecominication de Yazılım Geliştirici olarak çalıştıktan sonra, kariyerine Freelancer Yazılımcı olarak devam etti. Şuan kurumsal şirketlere yazılım ve seo danışmanı olarak hizmet veriyor. Lost Ajans ve Alican Design'ın kurucusu, Atölye Noktası'nın kurucu ortağı ayrıca birde Blog'u Alican HELP-ME! var :)

Benzer yazılar