letgo ile Satış Yapmak Kolay mı?

Letgo ile Alışveriş Güvenilir ve Kolay Mı?

Bugün yine kırk yılda bir yazı yazdığım blog’umda beraberiz ve konumuz; çek, yükle, mesaj at, letgo ile kolay sat 🙂 Peki o kadar kolay mı?

Umarım çok uzun bir yazı olmaz, nedense böyle dediğimde sayfalar sürüyor neyse sadede gelelim. Letgo birçok ülkede bulunan mobil tabanlı evrensel bir satış platformu. Amacı uygulamayı kullananların telefon üzerinden kullanmadıkları ikinci el ürünlerinin fotoğraflarını çekerek kolayca satmalarını sağlayan bir uygulama.

Ülkemizde uygulama üzerinden ikinci el harici sıfır ürünlerde satanlar mevcut. Ayrıca uygulama yüklediğiniz fotoğrafları algılayıp, ürün adı ve özelliklerini girebiliyor. Fakat uygulamanın bu kısmının düzgün çalıştığı söylenemez neredeyse %20’lik bir başarı oranına sahip. Eğer letgo üzerinden ürün satacaksanız, ürünün açıklamaları mutlaka doğru bir şekilde girin.

İnternet üzerinden ürün satanlar bilirler bir ürün satacaksanız bu sahibinden, letgo veya zebramo gibi web siteleri veya uygulamaları olabilir, satacağınız ürünü satana kadar belirli araklıklarda güncellemeniz gerekir. Bunun nedeni tabiki siteye bir kuruş reklam parası vermemek. 🙂 Satacağınız ürünün ilanını güncellediğinizde yazılım sizi belirli bir süre ilk sıralarda gösterir eğer bunu yapmaktan üşeniyorsanız tabii ki para vererekte ilk sıralarda çıkabilirsiniz.

Gelelim sadede letgoda satış yapmak kolay mı?

Maalesef hiç kolay değil, kullanıcı eğitim seviyesi çok düşük, gün içersinde saçma sapan fiyat teklifleri veren kullanıcılardan tutun, açıklama yaptığınız halde bir türlü anlamayan kullanıcılar. Açıkcası Türkiyede her eline telefonu almış bir kullanıcı kitlesi karşınızda.

Sahibinden ve Zebramo gibi web sitelerinde verdiğim ilanlara gelen müşteri portföyü çok daha iyi ve daha hızlı sonuç verdi. Letgo’dan satış yapılıyor mu? Evet yapılıyor. Fakat bu zor ve yorucu, ayrıca daha çok zamanınızı alıyor. Ürünü birçok kişinin sorup almamasındansa, bir kişinin sorup almasını tercih ederim bu ne yazık ki letgo’da bu şekilde.

Yazar Hakkında

33 Yaşında İzmir doğumlu İstanbulda yaşıyor Bahçeşehir Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans ve Okan Üniversitesi Bilgisayar Mühendisi mezunu. ISTKA, ve Huawei Telecominication de Yazılım Geliştirici olarak çalıştıktan sonra, kariyerine Freelancer Yazılımcı olarak devam etti. Şuan kurumsal şirketlere yazılım ve seo danışmanı olarak hizmet veriyor. Lost Ajans ve Alican Design'ın kurucusu, Atölye Noktası'nın kurucu ortağı ayrıca birde Blog'u Alican HELP-ME! var :)

Benzer yazılar