Unreal Engine 4 sayesinde sanal ile gerçeği ayırt etmek zor

Unreal Engine 4 Paris

Yukarıdaki videoda göreceğiniz video’nun gerçek olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Oldukça gerçekçi görününen bu video, Unreal Engine 4 motorunun gücünü gösteriyor.

Epic Games’in yeni nesil oyun motoru Unreal Engine 4 ile hazırlanan Unreal Paris isimli proje, sanal ile gerçeği ayırt etmeyi oldukça zorlaştırıyor. CG tasarımcısı Dereau Benoît tarafından hazırlanan bu projede, Paris’teki bir dairede yer alan yemek odası, mutfak, yatak odası, koridorlar ve banyo karşımıza çıkıyor. Odada yer alan tüm objelerin oldukça gerçekçi göründüğü video, inanılmaz detaylara sahip 3D modellerle bizi büyülüyor resmen.

Işıklandırma ve gölgelerde de gerçekle neredeyse aynı olan bu videoyu ben izlediğimde açıkcası gerçekle sanal arasında bir fark göremedim. Gelecekteki oyunlar hakkında da bizi şimdiden ipucu sunan bu videoyu izlemenizi tavsiye ederiz.

Yazar Hakkında

33 Yaşında İzmir doğumlu İstanbulda yaşıyor Bahçeşehir Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans ve Okan Üniversitesi Bilgisayar Mühendisi mezunu. ISTKA, ve Huawei Telecominication de Yazılım Geliştirici olarak çalıştıktan sonra, kariyerine Freelancer Yazılımcı olarak devam etti. Şuan kurumsal şirketlere yazılım ve seo danışmanı olarak hizmet veriyor. Lost Ajans ve Alican Design'ın kurucusu, Atölye Noktası'nın kurucu ortağı ayrıca birde Blog'u Alican HELP-ME! var :)

Benzer yazılar