3D Yazıcı ile Pizza Yaptılar

Kısa süre önce 3D yazıcılar hayatımıza girdi ne kadar gerekli diye düşündük kimimiz hiç aldır etmedi fakat insanlık için önemli bir buluş 3D yazıcılar her geçen gün bunu bize ispatlıyor ve bizi şaşırtıyorlar. Daha önce oyuncak yapımı action figure, elektronik devre, baskı devre, robot yapımı veya mimari projelerde maket yapımlarında 3D yazıcılar kullanılıyordu fakat hayatımızda bir çok önemli olan yerlerde kullanılmaya başladı.

Öncelikle oyuncak ve maket yapımından sonra sağlık sektöründe karşımıza çıktı el, bacak veya kollarını kaybeden kaza zedeler için protez yapımlarında, hatta geçenlerde organ yapımı ve soluk borusu tamirinde bile 3D yazıcılar kullanılarak salık sektöründe açıkçası bizi şaşırttı.

Çinde bir inşaat firması ise bir kaç ay önce Çinde 1100 m2‘lik bir arazide 3D yazıcı ile bir villa yaptı ve mailetin % 60 ila 80 aralığında düştüğünü idda etti ne kadar sağlıklı ve sağlam orasını bilemeyeceğim fakat 3D bizi şaşırtıyor orası kesin.

Son olarak 3D yazıcı yemek endüstrisinde de karşımıza çıktı önce çikolatadan 3D çikolatalar yapan cihazdan sonra şimdide Pizza yapan bir 3D yazıcı yaptılar sözü yeterince uzattım sizi video ile baş başa bırakıyım iyi seyirler.

Yazar Hakkında

33 Yaşında İzmir doğumlu İstanbulda yaşıyor Bahçeşehir Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans ve Okan Üniversitesi Bilgisayar Mühendisi mezunu. ISTKA, ve Huawei Telecominication de Yazılım Geliştirici olarak çalıştıktan sonra, kariyerine Freelancer Yazılımcı olarak devam etti. Şuan kurumsal şirketlere yazılım ve seo danışmanı olarak hizmet veriyor. Lost Ajans ve Alican Design'ın kurucusu, Atölye Noktası'nın kurucu ortağı ayrıca birde Blog'u Alican HELP-ME! var :)

Benzer yazılar