Şimdi de Akıllı Sütyen

Akıllı Sütyen

Evet Nestle’nin Göğüs kanserini hatırlatma amacıyla çıkardığı tweet atan sütyen haberinden sonra şimdide Microsoft, stresden dolayı yemek yemeyi önleyen kilo alma riskini önüne geçen bir sütyen geliştirdiklerini belirtiyor. Anlaşınlan Microsoft Akıllı Telefon ve Tablet piyasasında kendine bir türlü yer bulamayınca giyilebilir teknolojiler de rakiplerinden daha hızlı davranmaya çalışıyor. Apple ve Samsung’un giyilebilir teknolojiler üzerinde çalıştığını biliyorduk fakat Microsoftun bu denli hızlı davranması şaşırttı.

Gelelim Akıllı Sütyenimize açıkcası akıllı saatlerden pek bir farkı yok microsoft buradaki politikası farklılık yaparak giyilebilir teknolojide rakiplerine göre dikkat çekmek istemiş. Üzerindeki alıcılarla Elektrokardiyografi (EKG) ölçümü yapan bu sütyen verileri akıllı telefona gönderiyor bu sayede eğer veriler normalden yüksek çıkarsa kullanıcıya kullandığı yazılım mesaj göndererek stresli olduğunu ve stresten uzaklaşmasını öneriyor. Şuan bir prototif olan akıllı sütyen’in pili yaklaşık 4 saat dayanıyor.

Yazar Hakkında

33 Yaşında İzmir doğumlu İstanbulda yaşıyor Bahçeşehir Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans ve Okan Üniversitesi Bilgisayar Mühendisi mezunu. ISTKA, ve Huawei Telecominication de Yazılım Geliştirici olarak çalıştıktan sonra, kariyerine Freelancer Yazılımcı olarak devam etti. Şuan kurumsal şirketlere yazılım ve seo danışmanı olarak hizmet veriyor. Lost Ajans ve Alican Design'ın kurucusu, Atölye Noktası'nın kurucu ortağı ayrıca birde Blog'u Alican HELP-ME! var :)

Benzer yazılar