Assassin’s Creed Unity İnceleme ve Minimum Sistem Gereksinimleri

Evet biraz geçte olsa Assassin’s Creed Unity İnceleme ile beraberiz. Biraz suyu çıkan bir seri hatta birazı bırakalım bayağı bir suyu çıktı.

Ubisoft bu oyunda aslında hedefi tekrar Assassin’s Creed Serisinin populerliğini arttırmak ve eski kitlesine yeniden kavuşmaktı aslında ilk amacı, ama malesef bu kadar büyük haritalı ve gelişmiş bir oyunu o kadar hızlı yapmaya çalıştılar ki FPS sorunundan tutun oyun dünyasında hiç görülmemiş buglara kadar herşey aslında bu oyunda. Bu yüzden yapmaya çalıştıklarını eline yüzüne bulaştırdılar.

Seriyi takip edenler bilirler Assassin’s Creed Serisinin en iyi ve en sevilen karakteri Ezio Auditore da Firenze dir. Şahsen benimde öyle. Assassin’s Creed Unity de karşımızıa Ezio gibi bir karakter çıkmakta tam olarak Ezio ile aynı karakter özellikler göstermesede karakterler nerdeyse birbirine uyuşuyor gibi hatta hikayesine kadar. Unity de Arno karakteri Eziyo’nun aksine biraz daha utangaç gibi, Ezio karakteri çapkın biraz daha kadınlara düşkün, daha intikamcı ve daha kendinden emindi. Fakat Assassin’s Creed Ezio serisini sevenler bence, Unity oyununu da oynasın ve Arno karakterinede bir şans versin diyorum. Çünkü hikaye bakımından uzun süreden sonra daha keyifli bir Assasin’s Creed oyunu diyebiliriz.

Sistem özelliklerine gelince bu Oyun için kesinlikle en düşük sistem özelliği

4 çekirdekli Intel i5 3.0, 2 GB AMD HD7970 veya Nvidia Geforce GTX680 son olarakta 6 GB rem gösteriliyor.

Benim Çalıştırdığım Sistem Özellikleri ise Texture Grafik Full, diğer ekstra grafikler kapalı veya orta ayar.

Sıkı durun işte özellikler geliyor : )

2 çekirdekli Pentium Dual Core 2.93 (LGA775 bir anakartınız varsa Core 2 Quad 3.0 bir işlemci bu oyunda daha başarılı olacaktır. Sisteminizi değiştirmemek için Core 2 Quad 3.0 veya üzeri işlemcilere yönelebilirsiniz.)

Ekran kartı olarak Asus 2 GB HD6570 (140 tl değerinde bir ekran kartı)

8 GB 1333 Mhz Frekanslı remler (Rem kısmı biraz sistemi burada kurtarıyor gibi fakat burada Yüksek Ghz’lı Core 2 Quad işlemciye sahip olanlar daha şanslı)

Gelelim oyunun akışına ve testlere öncelikle zamanım olmadığından ve burda video paylaşamadığımdan hepinizden özür diliyorum. Fakat şu şekilde anlatayım yaptığım testlerde 1366×768 ekran çözünürlüğünde yani 720p’lik bir çözünürlükte oyun gayet akıcı olarak bu sistemde çalışmakta herhangi bir kasılma söz konusu değil. Fakat burada not olarak belirteyim geniş çatışmalı sahneleri oynamadım, sadece şehirde atlayıp zıpladığımızda veya bir kaç askerle savaştığımızda oyunda hiç bir kasılma yok. Hatta konuşmalar ve seslerde sorunsuz, birbirine uyumlu ağız hareketleri ve sesler. Tabiki benimkine benzer bir sisteminiz var ise oyunu Full grafikte çalıştırmayı denemeyin yoksa oyun kasım kasım kasılıyor.

Ben Oyunun Orjinal sürümünü denemedim. Şimdi beni burda kınayabilirsiniz fakat ne yazıkki kesinlikle orjinal kullanın diyen bir yazar değilim. Fakat tabiki her zaman orjinal içerik kullanılmalı. Ne yazık ki alım gücünün düşük olduğu ülkemizde avrupa ve dünyaya göre fahiş fiyatlarda oyun oynadığımız düşünülünce korsana kesinlikle hayır dememekteyim özellikle oyun sektöründe.

Ayrıca Sisteminiz benimki gibi düşük ise böyle bir sistemde oyun kuruluma izin vermeyebilir tabi orasıda ayrı bir konu.

Açıkçası çift çekirdekli dahi bir işlemciniz var ve bilgisayarınızın özellikleri benimkine uyuşuyor ise kesinlikle Assassin’s Creed Unity oyununu akıcı bir şekilde oynayabilirsiniz.

Hepinize bol oyunlu haftasonları dileğiyle.

Yazar Hakkında

33 Yaşında İzmir doğumlu İstanbulda yaşıyor Bahçeşehir Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans ve Okan Üniversitesi Bilgisayar Mühendisi mezunu. ISTKA, ve Huawei Telecominication de Yazılım Geliştirici olarak çalıştıktan sonra, kariyerine Freelancer Yazılımcı olarak devam etti. Şuan kurumsal şirketlere yazılım ve seo danışmanı olarak hizmet veriyor. Lost Ajans ve Alican Design'ın kurucusu, Atölye Noktası'nın kurucu ortağı ayrıca birde Blog'u Alican HELP-ME! var :)

Benzer yazılar