Google Earth Pro Şimdi Ücretsiz

Google Earth Pro

Google’ın uydu fotoğrafları kullanarak oturduğunuz yerden dünya turu yapmanıza olanak sağlayan servisi Google Earth‘ün pro özelliklerini de artık ücretsiz hale getirildi.

Dünya üzerinde yer aramalarını, keşiflerini ve araştırma yapılmalarını sağlayan ek olarak Ay’da Mars’ta heyecan dolu anlar yaşatan üç boyutlu dünya haritası yazılımı Google Earth’ün bazı özellikleri kısıtlıydı.

Pro’nun teknik gereksinim duyan özellikleri ise gelişmiş ölçümler, yüksek çözünürlükte yazdırma, özel pro veri katmanları, 1920×1080 çözünürlüğe kadar Windows Media ve Quicktime HD film oluşturma vb şekildeydi. Bunları kullanabilmek için ise pro versiyonunu satın alma gereksinimi gerekiyordu.

Artık sadece bir form doldurarak ücretsiz olarak bu hizmetlere ulaşabilmeniz için gereken form bu adreste bulunuyor. Formda iş, sektör ve işyerindeki ünvanınızı da istediğini belirtmiş olalım.

Formu doldurur doldurmaz kısa süre içerisinde formda belirttiğiniz mail adresinize gelecek kod ile indirdiğiniz Google Earth programını pro sürümü olarak kullanabileceksiniz.

Hem form sonrası hem de mail ile beraber Google Earth’ün indirme linki de gönderiliyor. Fakat biz yine de bu adresten indirebileceğinizi de hatırlatalım. Son olarak Google Earth sadece Windows’ta değil Mac platformunda da destekliyor.

Yazar Hakkında

33 Yaşında İzmir doğumlu İstanbulda yaşıyor Bahçeşehir Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans ve Okan Üniversitesi Bilgisayar Mühendisi mezunu. ISTKA, ve Huawei Telecominication de Yazılım Geliştirici olarak çalıştıktan sonra, kariyerine Freelancer Yazılımcı olarak devam etti. Şuan kurumsal şirketlere yazılım ve seo danışmanı olarak hizmet veriyor. Lost Ajans ve Alican Design'ın kurucusu, Atölye Noktası'nın kurucu ortağı ayrıca birde Blog'u Alican HELP-ME! var :)

Benzer yazılar