Hepiniz Blog’uma Hoşgeldiniz

Alican HAZIR blogHepiniz Blog’uma Hoşgeldiniz. Umarım bu blog size bilmedikleriniz konusunda yardımcı olur ve ortaya güzel yararlı şeyler çıkartabilirim.

Öncelikle kısa bir şekilde kendimi tanıtayım. Adımı söylememe gerek yok sanırım sitedende anlaşıldığı gibi 1987 İzmir doğumluyum Bilgisayar hayatıma 1992 yılında girdi yaklaşık 5 yaşındayken o günden bu yana epey hayatımdan çıkartmaya çalışsalarda sevenlerim bizi ayıramadılar. 🙂

Ondan öncede teknoloji ile epey haşir neşir olduğumdan bilgisayardan önce ilk teknolojik cihazım Nintendo NES ti çocukluğum bir çok yılı bu muhteşem oyun konsolundaki Mario ve Duck Hunt oyunlarınla geçmiştir. Tabi Bilgisayar ve Windows 3.1 hayatıma girmesiyle Prince of Persia… Kısa bir nostalji yaptıktan sonra tekrar kendimi tanıtma konusuna geçebilirim.

Yaklaşık 21 yıllık Bilgisayar ve Teknoloji Serüvenimde 5 yaşında aldığım bi karar vardı ilk okulda ne olacağımı yada ne olmak istediğimi biliyordum. İşin garip kısmı herkes doktor, öğretmen, avukat olmak istiyordu benden ise çıkan komik bir cevap bilgisayar mühendisi.

3 Farklı Üniversite bir sürü çaba ve uğraş azimden sonra Hazırlık + 4 Yıl içersinde Bilgisayar Mühendisi oldum.

  • İlk olarak Yakın Doğu Üniversitesinde Hazırlık + 1. Yıl
  • Daha sonra Yaşar Üniversitesine Yatay Geçiş ve Bilgisayar Programcılığı 1 Yıl
  • Sonra Dikey Geçiş Sınavı ve Okan Üniversitesi 2 Yıl

Bir sürü Alttan ve Üsten Ders alarak zaman ve sene kaybetmeme çabası var birde tabiki 3 farklı okulu dolaştım bu yüzden ve 3 farklı yer Kıbrıs, İzmir, İstanbul.

Kısacası hırs takıntı ve istememle uzun ve yorucu uğraştan sonra hayalimi gerçekleştirmiş oldum.

Deydimi sorusu soranlar içinden olabilir. Bu sorunun cevabını ilerdeki yazılarımda anlatacağım Üniversitede bu bölümü kazanan meslektaşlarımın umutlarını kırmak istemem. 🙂

Mezun olduktan sonra 2 yıldır küçük ve büyük şirketlerde çalıştım ve Aynı Zamanda Freelance işler yaptım. Size şu tavsiyeyi verebilirim. Okuyabildiğiniz Kadar OKUYUN mezun olmayın asla 😀 veya biran önce mezun olun işinize bakın kendinizi bu sektördeseniz bilinki hergün yeni birşey öğrenmek zorundasınız ve hergün geliştirmelisiniz. Piyasanın Mutfağı Her zaman yorucudur ve şirketler her zaman maksimum çalışma gücü sizden bekleyecektir. Şirketlerde çalıştığınız sürece yıpranacaksınız değecekmi tabikide verilen her emeğin karşılığı günün birinde size kazanç sağlar ama bana göre en ahlaklı en güzel en saygı değer meslek Akademik Kariyer yaparak okulda kalmak. Onun için Şunu diyorum çoçuklar Yaşar Üniversitesindeki hocamında dediği gibi okuldan dışarıya çıkmayın 🙂 gerçekten zor.

Şuan ne yaptığıma gelirsek 2 yıllık aradan sonra bu yıl tekrar yüksek lisansla eğitimime devam edeceğim.

Web Programlama, Web Tasarım, Seo, Masaüstü ve Mobil Projeleri ile ilgileniyorum. Birkaç tane birden şuan için yürüttüğüm projelerim var kimisi gelişmini tamamlamak üzere kimisi geliştirilmeye devam ediyor.

Ayrıca Küçük ve Ufak ölçekli şirketlere Danışmanlık yapıyorum.

Tabikide bunların bir kaçı kendi bir kaçıda dışarıya yürüttüğüm Freelance Projeler.

Benimle ilgili daha fazla bilgiyi Web Sitemde Paylaştığım Sitelerden veya İnternette adımı Aratırsanız bulabilirsiniz şu sıra İnterneti Kendimle Epey kirlettim.

Yürüttüğüm Projelerin bir çok kısmını Sitelerimde inceleyebilirsiniz. Yazılarımı okuyup bana zaman ayırdığınız içinde ayrıca size teşekkürederim.

Yazar Hakkında

33 Yaşında İzmir doğumlu İstanbulda yaşıyor Bahçeşehir Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans ve Okan Üniversitesi Bilgisayar Mühendisi mezunu. ISTKA, ve Huawei Telecominication de Yazılım Geliştirici olarak çalıştıktan sonra, kariyerine Freelancer Yazılımcı olarak devam etti. Şuan kurumsal şirketlere yazılım ve seo danışmanı olarak hizmet veriyor. Lost Ajans ve Alican Design'ın kurucusu, Atölye Noktası'nın kurucu ortağı ayrıca birde Blog'u Alican HELP-ME! var :)

Benzer yazılar