Kadınlar için özel sosyal ağ: Women

Evet yanlış duymadınız kadınlar için özel bir sosyal ağ var Women.com Sadece kadınlara hitap eden ve erkeklerin kabul edilmediği bir sosyal erkeklerden arındırılmış bir Facebookta denilebilir aslında…

Women.com sitesi Kadınların birbirleri ile online ortamda rahatça konuşabilecekleri, erkeklerin olmadığı bir sosyal ağ ortamı olarak planlanmış. Girişimin arkasında ise eski bir Facebook çalışanı var. Susan Johnson tarafından kurulan Women.com’un CEO’luk koltuğunda da Johnson oturuyor. Women.com’un diğer kurucu ortağı ise CTO görevinde Neal Kemp bulunuyor.

Şirketin kurucusu Susan Johnson’a göre kadınlar sosyal ağlarda nüfus olarak erkeklere göre çok daha kabalık. Bunu Facebook’un üyelerinin yüzde 58’inin, Pinterest’in üyelerinin yüzde 84’ünün kadın olduğunun altını çizerek açıklıyor. Women.com’un avantajı ise sadece kadınlara özel bir ortam sağlıyor olması olacak. Kadınlar, merak ettikleri konuları hakkında birbirlerine soru sorabilecek. (Birşekil Güzin Abla’nın avrupa versiyonu gibi sanki)

Şimdilik sadece davet usulü ile çalışan kadınlara özel sosyal ağ Y Combinator’dan destek almış bulunmakta. Women.com, beta aşamasından çıktığı zaman Facebook Connect ile çalışacak ve üyelerin erkek mi yoksa kadın mı olduklarını buna göre tespit edecek. Yani Facebook profilinize göre sizi siteye üye yapacak, erkekler ise Women.com‘a giriş yapamayacaklar.

Bunun dışında kendi içerisinde de bazı metodlar kullanarak erkekleri dışarıda bırakabileceğini düşünebileceğimiz site amacına ulaşırsa, pek çok kadını bünyesinde birleştirecek ve özellikle hedef kitlesi kadın olan markaların reklam vermek için sıraya gireceği bir topluluk haline gelecek.

Women.com Ülkemizde tura mı rağbet görür mü veya Türkçe Dil desteği gelirmi orasını zaman gösterecek ama şunu bildiğim kesin ki muhakkak ki Sosyal ağa giriş yapabilen erkekler olacaktır, sonuç olarak sadece bir yazılım ve gerekli kriterleri karşıladığınızda sizin üyeliğinizi onaylayacak facebook taki fake hesapları düşündüğümüzde bu platformda da muhakkak böyle hesaplar olacaktır.

Yazar Hakkında

33 Yaşında İzmir doğumlu İstanbulda yaşıyor Bahçeşehir Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans ve Okan Üniversitesi Bilgisayar Mühendisi mezunu. ISTKA, ve Huawei Telecominication de Yazılım Geliştirici olarak çalıştıktan sonra, kariyerine Freelancer Yazılımcı olarak devam etti. Şuan kurumsal şirketlere yazılım ve seo danışmanı olarak hizmet veriyor. Lost Ajans ve Alican Design'ın kurucusu, Atölye Noktası'nın kurucu ortağı ayrıca birde Blog'u Alican HELP-ME! var :)

Benzer yazılar