Microsoft Nokia’yı Satın Aldı

Microsoft Nokia'yı satın aldı

Ve beklenen hazin son Nokia için geldi. Uzun zamandır Microsoft ile ortak olarak çalışan Nokia 7.2 Milyar Dolar’a Microsoft’a satıldı.  Bu alım, telefon bölümünün tasarım, üretim, satış ve pazarlama kısımlarını kapsıyor yani Nokia’nın Mobil Ünitesini ayrıca Nokia’nın 32.000 kişilik ekibinin tamamı artık Microsoft çalışanı.

Açıkcası Nokia‘nın Android Platformuna geçmemesi ve  büyük düşüşünün ardından, Microsoft’a güvenmesi bu büyük firmanın sonu oldu. Ülkemizde halen Nokia markası rağbet görüyor ve Nokia Fanları oldukça fazla. Fakat herkesin bildiği gibi Microsoft Ürünleri Ülkemize oldukça zor geliyor xBox larda olduğu gibi hele ki xBox360’ın 7 yılda ülkemizde yasal satışının gerçekleştiğini söyleyecek olursak durum bir hayli kötü.

Ayrıca Microsof’un ilerde WindowsPhone işletim Sistemli telefonlarını Nokia adıyla çıkartmıyacağı biliniyor. Açıkcası bu evlilik Nokianın sonu oldu.

Yazar Hakkında

33 Yaşında İzmir doğumlu İstanbulda yaşıyor Bahçeşehir Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans ve Okan Üniversitesi Bilgisayar Mühendisi mezunu. ISTKA, ve Huawei Telecominication de Yazılım Geliştirici olarak çalıştıktan sonra, kariyerine Freelancer Yazılımcı olarak devam etti. Şuan kurumsal şirketlere yazılım ve seo danışmanı olarak hizmet veriyor. Lost Ajans ve Alican Design'ın kurucusu, Atölye Noktası'nın kurucu ortağı ayrıca birde Blog'u Alican HELP-ME! var :)

Benzer yazılar