Nvidia – Shield

Nvidia Shield

Nvidia Shield Android işletim sistemli taşınabilir bir oyun konsoludur. 25 Oyun ile gelen oyun konsolunda pure android yani saf android kullanılmaktadır.

Game Pad şeklinde olan bu yeni Portable Oyun Konsolun da 5 inch 1280×720 (294 ppi) Çok Fonksiyonlu Dokunmatik Retinal Kalite Ekran bulunmaktadır Tegra 4 işlemci ve 2 GB rem olan bu konsolun ayrıca PC Game Streaming özelliği vardır. Bu sayede eğer Nvidia ve Game Streaming Destekli bir ekran kartınız varsa Bilgisayarınızdaki oyunları Nvidia Shild veya Nvidia Shield’ i kullanarak TV nizden oynayabilirsiniz bir nevi uzaktan kontrol görevini görüyor. Cihazın Amerika fiyatı 299 $ Türkiye ye gelmesi bekleniyor fakat fiyatı büyük ihtimal yüksek olacaktır. Aşağıda Nvidia Shield ile ilgili tanıtım videosunu izleyebilirsiniz.

Yazar Hakkında

33 Yaşında İzmir doğumlu İstanbulda yaşıyor Bahçeşehir Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans ve Okan Üniversitesi Bilgisayar Mühendisi mezunu. ISTKA, ve Huawei Telecominication de Yazılım Geliştirici olarak çalıştıktan sonra, kariyerine Freelancer Yazılımcı olarak devam etti. Şuan kurumsal şirketlere yazılım ve seo danışmanı olarak hizmet veriyor. Lost Ajans ve Alican Design'ın kurucusu, Atölye Noktası'nın kurucu ortağı ayrıca birde artık Kırmızı Koltuk YouTube Kanalı var :)

Benzer yazılar