İsteniğiz Rüyayı Görmek İstermiydiniz?

Remee

Reeme” adındaki bu cihaz, “lucid dream” yani açık rüya olarak ifade edilen bir rüya gözlüğü. Peki bu gözlük nemi yapıyor. Gözlüğün iç kısmında bulunan 6 adet LED lamba ile kulanıcıların kapalı olan gözlerinden sinyal gönderiyor bu sayede kullanıcı, görmek istediği rüyaya konsantre olarak uykuya dalıyor. Uyku halindeyse, bilinçli olarak istedikleri rüyayı görebiliyorlar.

Rüya süresi ise kullanıcılar tarafından ayalarlanabiliyor. Sleepwithreeme.com sitesine giren kullanıcılar ayarlar bölümünden kendi uyku ve rüya sürelerini gözlüğü ekrana tutarak değiştirebiliyor. Örnek olarak, 4 saat boyunca uyuyacak bir kullanıcı gözlüğünü ayarlayarak en verimli saatlerde istediği rüyayı görebiliyor. Kitlesel fonlama platformu olan Kickstarter’da alan bir proje olan Reeme henüz şu anda satışta bulunmuyor konsept aşamasında. Ancak gelecek aylarda Reeme raflardaki yerini tabik proje eğer istenilen bağışı toplar ise 80 $ fiyat etiketiyle alacak. Akıllı Rüya Gözlüğü de çıktı hadi hepimize hayırlı olsun daha neler çıkacak.

Yazar Hakkında

33 Yaşında İzmir doğumlu İstanbulda yaşıyor Bahçeşehir Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans ve Okan Üniversitesi Bilgisayar Mühendisi mezunu. ISTKA, ve Huawei Telecominication de Yazılım Geliştirici olarak çalıştıktan sonra, kariyerine Freelancer Yazılımcı olarak devam etti. Şuan kurumsal şirketlere yazılım ve seo danışmanı olarak hizmet veriyor. Lost Ajans ve Alican Design'ın kurucusu, Atölye Noktası'nın kurucu ortağı ayrıca birde Blog'u Alican HELP-ME! var :)

Benzer yazılar