Steam Yaz İndiriminde Alınması Gereken 10 Oyun

steam yaz indirimi

Bu yazımda Steam’de dün gerçekleşen ve 5 Temmuz’a kadar devam edecek olan Steam mağzasında ki alınabilecek 10 oyunu listeleyeceğim.

Yapılan listede fiyat ve yapım baz alınmıştır.

 1. Crysis Collection  – 16.25₺
  Gercekten çok uygun bir fiyat eski bir yapım olmasına rağmen grafik olsun yapım olsun çok ses getirmiş bir oyun üstelik türkçe ve bu pakette Tüm oyunlar ve eklentiler bulunmakta, arşivinde olmayanlar veya oynamayanlar için büyük bir fırsat.
 2. Valve Complete Pack – 29.77₺
  Hala almayan var mıdır bilemem ama ben bu indirimde almayı düşünüyorum Half-Life tüm seri ve ek paketlerden CS-Go, Left for Dead ve Portal serileri gibi pakette 19 adet içerik bulunuyor.
 3. Rise of the Tomb Raider – 35.60₺
  Fazla söze gerek yok sanırım halen oynamayanlar için serinin devam oyunu ilk fiyatının 90₺ olduğunu düşünürsek fiyat olarak çok uygun bir oyun.
 4. Quantum Break – 29.50₺
  Bu oyun çok konuşuldu, çok eleştirildi bekleneni vermedi ve çok optimizasyon sorunu olduğu söylendi ama arkasında sağlam bir kadronun olduğu bir yapım. Öncelikle bir Xbox One Exclusive’i ayrıca optimizasyon sorunları giderildiği söyleniyor. Peki doğru yer Steam mağzası mı bu oyunu almak için tabiki de evet Microsoft mağzasında halen oyunda sistem sorunları devam ediyormuş üstelik her iki platformda oynayabilirsiniz ibresi gözükmemekte hem Xbox, hem PC 60₺ etiketine sahip olan oyun konu olsun grafik olsun bize bence görsel şölen vaat ediyor.
 5. Call of Duty: Modern Warfare 2 – 24.50₺
  COD serisine oldukça kızgınım niye mi çünkü hiç fiyatları düşmemekte ve hep fahiş fiyatlarda COD Ghost ve MW3 oyunlarını oynayıp büyük bir zevk aldıktan sonra sanırım bu oyun 24.50₺ oldukça iyi bir fiyat kaçırmadan alın derim Black Ops serisi için mi sanırım halen bekleyeceğim fiyatları halen pahalı.
 6. Just Cause Collection – 31.45₺
  Serinin tüm oyunları tüm eklenti paketleriyle, benim gibi aksiyon temalı oyunları sevenlerin kesinlikle kaçırmaması gereken bir oyun paketi. Özellikle 3. oyunun açık dünyada kendini tekrarladığı ve sıktığı söylensede fiyat ve performans açısından alınması gereken bir oyun paketi.
 7. Middle-earth: Shadow of Mordor – 11.80₺
  Serinin 2. oyunu çıkıyor oynamadıysanız kesinlikle oynamanız gereken bir oyun bu oyunda çok eleştirildi fakat fiyatına göre oldukça uygun bir oyun.
 8. Microsoft RTS Collection – 66.91₺
  Koleksiyonculara özel Strateji komasına girmeye hazır olun Age of HD serileri ile tüm koleksiyon burada 273₺ olan paket 66.91₺’lik bir fiyat etiketi ile gerçekten çok uygun. Koleksiyoncular kesinlikle kaçırmasın.
 9. Batman: Arkham Knight Premium Edition – 35.60₺
  Tüm eklentileri ile birlikte bir paket size 60 saatten fazla bir keyif vaat ediyor. Bence alınır.
 10. BioShock: The Collection – 24.75₺
  Tüm eklentileri ile 3 oyun üstelik remastered versiyon eee daha ne olsun 🙂

Genel olarak Ubisoft ve EA oyunlarına yer vermemeye çalıştım nedeni Origin ve UbiShop’tan oyun aldığınızda kendi uygulama marketleri olduğu için daha avantajlı olmaları örneğin, UbiShoptan aldığınız bir PC oyununda, Playstation’da  da kaydettiğiniz save noktasından devam etmeniz gibi.

Firmaların kendi uygulama marketleri bazen fiyat daha pahalı bile olsa daha avantajlı olabiliyor. Burada Crysis, Microsoft RTS Collection, Quantum Break kaçırılmayacak fiyatlarda ve avantajlıydı bu ürünlere listede yer vermek zorunda kaldım. Umarım yararlı bir yazı olmuştur. Bol oyunlu bir yaz tatili dileğiyle.

Yazar Hakkında

33 Yaşında İzmir doğumlu İstanbulda yaşıyor Bahçeşehir Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans ve Okan Üniversitesi Bilgisayar Mühendisi mezunu. ISTKA, ve Huawei Telecominication de Yazılım Geliştirici olarak çalıştıktan sonra, kariyerine Freelancer Yazılımcı olarak devam etti. Şuan kurumsal şirketlere yazılım ve seo danışmanı olarak hizmet veriyor. Lost Ajans ve Alican Design'ın kurucusu, Atölye Noktası'nın kurucu ortağı ayrıca birde artık Kırmızı Koltuk YouTube Kanalı var :)

Benzer yazılar