The Witcher 3 oyununda 16 saatlik mo-cap seks sahnesi bulunuyor

Cinsellik ve seks sahneleri önde giden oyun serilerinden Witcher serisi bu yönde elini sıkı tutan bir yapım değil. Özellikle ikinci oyunun seks sahneleri uzun bir süre konuşulmuş, hatta bazı çevreler tarafından yerilmişti. Allah’tan Türkiye de Oyun sektöründe bir denetim fazla bulunmamakta yoksa Türkiyede de kesin olarak yasaklanırdı. 😀 Serinin final oyunu olması beklenen The Witcher 3: Wild Hunt’ta ise tam 16 saatlik Mo-cap  (Hareket Yakalama) seks sahnesi verisi bulunmakta.

The Guardian gazetesinin gündeme getirdiği bu olayla ilgili olarak, yapımcılardan baş tasarımcı Damien Monhier şöyle diyor:

“İnsanlar sebepsiz yere açılış sinematiğine bile seks sahnesi koyduğumuzu düşünüyorlar (Witcher 2’nin açılışını hatırlayın). Hayır, bu doğru değil. Biz karakterinizin yanındaki kadınla yakın bir zamanda birlikte olduğunu gösterebilmek için, bu yakınlaşmayı anlatabilmek için böyle bir sahne koyuyoruz. Ayrıca seks, iki insanın yakınlaşmasını anlatan en etkili ve hızlı yollardan biri.”

Aslında haklılar, cinsellik hem kitaplarında hem de oyunlarında The Witcher evrenini tamamlayan unsurlardan biri.

Yapımcıların ise bunu normal bir durum gibi lanse etmekte. Aslına bakarsanız normal olması gerekiyor fakat oyunun daha önce Playboy kapaklarına dahi konuk olması henüz unutulmuş değil.

Yazar Hakkında

33 Yaşında İzmir doğumlu İstanbulda yaşıyor Bahçeşehir Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans ve Okan Üniversitesi Bilgisayar Mühendisi mezunu. ISTKA, ve Huawei Telecominication de Yazılım Geliştirici olarak çalıştıktan sonra, kariyerine Freelancer Yazılımcı olarak devam etti. Şuan kurumsal şirketlere yazılım ve seo danışmanı olarak hizmet veriyor. Lost Ajans ve Alican Design'ın kurucusu, Atölye Noktası'nın kurucu ortağı ayrıca birde Blog'u Alican HELP-ME! var :)

Benzer yazılar