Ubuntu Edge

ubunt edge

Ubuntu Edge  projesi Indiegogo’da 32 Milyon Dolar bağış toplama amacıyla çıkan bir proje projenin amacı daha öncede Ubuntu ile ilgilenen takip edenler bilirler Ubuntu Platformunun Hep PC de Hem Telefonda aynı anda yaşama ve sistemin Aynı zamanda Android yazılımını da desteklemesi bu sayede Telefonda 2 farklı yazılım olacak ve biz 2 sinide kullanabileceğiz ayrıca telefonumuzu bir monitör, klavyeye ve mause bağladığınızda telefonumuz bir bilgisayara dönüşecek eğer telefonun özelliklerine bakarsanız neden 4 GB Rem kullanıldığını da bu şekilde anlayabilirsiniz.

Ubuntu Edge Apple iPhone 5 Samsung Galaxy S4
Mobil OS Ubuntu ve Android iOS Android
Masaüstü OS Ubuntu No No
RAM 4GB 1GB 2GB
Dahili Hafıza 128GB 64GB 16GB
Ekran 720 x 1,280, 4.5 inc 640 x 1,136, 4 inc 1,080 x 1,920, 5 inc
Malzeme Sapphire Glass Corning Gorilla Glass Corning Gorilla Glass 3
GSM ve 4G Dual-LTE, GSM LTE, GSM LTE, GSM
Hoparlör Stereo Mono Mono
Batarya Silicon-anode Li-ion Li-ion Li-ion
Yurt Dışı Fiyatı $695 $849* $750**

Daha önce Nexus telefonlarda denenen bu sistem şuan Ubuntu kendi ürettiği telefonlarda piyasaya sürmek istiyor aynı iPhone’un yani Apple’ın yaptığı politika gibi. Projeye 5 gün kala firma 11 Milyon Doları kasasında topladı bile rekor bir bağış toplayan firma bakalım 5 gün içinde geri kalan meblayı toplayabilecek mi ? Telefonun özellikleri ve diğer rakipleriyle karşılaştırmaları yukarıda belirttim ve ayrıca bir de tanıtım videosu var. Umarım gereken bağış toplanır ve telefon piyasası kızışır fiyatlar düşer buda bize yansır İyi Seyirler.

Yazar Hakkında

33 Yaşında İzmir doğumlu İstanbulda yaşıyor Bahçeşehir Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans ve Okan Üniversitesi Bilgisayar Mühendisi mezunu. ISTKA, ve Huawei Telecominication de Yazılım Geliştirici olarak çalıştıktan sonra, kariyerine Freelancer Yazılımcı olarak devam etti. Şuan kurumsal şirketlere yazılım ve seo danışmanı olarak hizmet veriyor. Lost Ajans ve Alican Design'ın kurucusu, Atölye Noktası'nın kurucu ortağı ayrıca birde Blog'u Alican HELP-ME! var :)

Benzer yazılar