Yeniden Dünyanın En Zengini

Bill Gates

Ünlü Yazılım Milyarderi yeniden koltuğunu kaptı. Ünlü iş adamı Microsoft’un kurucusu Bill Gates uzun zamandır Dünyanın En zenginleri sırasında 2. Sırayı işgal ediyordu. 6 yıl sonra bu yıl ilkkez yeniden Dünyanın yeniden en zengini olarak 1. sırada yer aldı.

Gates’in koltuğu yeniden kazanmasının nedeni Microsoft’un Hisse senetlerinin hisse senedi değerindeki ani artışı ve Firmanın hisse senedi değerinin son beş yılın en yüksek noktasına erişmiş durumda olması.

Gates’in yaklaşık 72 Milyar dolardan fazla serveti var. Ayrıca Bill Gates’in servetinin önemli bir kısmını kurduğu Bill ve Melinda Gates Vakfı aracılığıyla düzenlediği hayır işlerinde kullandığı biliniyor.

Yazar Hakkında

33 Yaşında İzmir doğumlu İstanbulda yaşıyor Bahçeşehir Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans ve Okan Üniversitesi Bilgisayar Mühendisi mezunu. ISTKA, ve Huawei Telecominication de Yazılım Geliştirici olarak çalıştıktan sonra, kariyerine Freelancer Yazılımcı olarak devam etti. Şuan kurumsal şirketlere yazılım ve seo danışmanı olarak hizmet veriyor. Lost Ajans ve Alican Design'ın kurucusu, Atölye Noktası'nın kurucu ortağı ayrıca birde Blog'u Alican HELP-ME! var :)

Benzer yazılar