WordPress Nedir? – Neler Yapılabilir?

WordPress herkesin anlayacağı bir dilde kısaca internet üzerinde Web Siteleri yapmamıza olanak sağlayan ücretsiz bir yazılımdır. Açık kaynak kodludur ve yazılım bu sayede geliştirilebilir. En önemli özelliklerinden biri içerik yönetim sistemi vardır.(Content Management System)

İçerik Yönetim sistemi ne işe yarar dersek?

İçerik yönetim sistemi Web Sitemizin sayfalarını kullanıcı panelinden güncelleyebilmemizi, sitemiz için yeni sayfalar oluşturmamızı, sitemiz üzerinde haberler, canlı akışlar yayınlayabilmemize olanak verir. Kısaca İçerik Yönetim Sistemli siteler üzerinden sitemizi A’dan Z’ye değiştirebiliriz bu tür sitelere internet veya yazılımı Dünyasında dinamik web siteleride denilmektedir.

WordPress web siteleri ile neler yapabiliriz?

Peki WordPress yazılım tabanını kullanan Web Siteleri ile bugün internet üzerinde her türlü bireysel veya şirketler için kurumsal web siteleri yapabiliriz.

WordPress yazılımı açık kaynak kodlu olduğu için son yıllarda epey gelişti bugün bu yazılım üzerinden, Emlak Siteleri, Şirketler için Kurumsal Web Siteleri, Haber Portalları, Randevu Sistemli Doktor Siteleri, Hastane veya aklınıza gelebilecek her türlü web sitesini çeşitli eklentiler ve temalar yardımı ile yapabilirsiniz.

Günümüzde bugün WordPress web siteleri ile WooCommerce eklentisi kullanılarak e-ticaret bile yapılabilmektedir.

WordPress ile ilgili içerikleri gün geçtikçe bireysel YouTube kanalımda yayınlayacağım. WordPress yazılımı ile A’dan Z’ye nasıl web sitesi yaparız, nelere ihtiyaç duyarız, kanalımda ve web sitemin “Eğitim” bölümünde olacak, ilgili içeriklere video’nun altındaki linklerden veya ilgili yazımdaki video’dan ulaşabilirsiniz.

Yazar Hakkında

33 Yaşında İzmir doğumlu İstanbulda yaşıyor Bahçeşehir Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans ve Okan Üniversitesi Bilgisayar Mühendisi mezunu. ISTKA, ve Huawei Telecominication de Yazılım Geliştirici olarak çalıştıktan sonra, kariyerine Freelancer Yazılımcı olarak devam etti. Şuan kurumsal şirketlere yazılım ve seo danışmanı olarak hizmet veriyor. Lost Ajans ve Alican Design'ın kurucusu, Atölye Noktası'nın kurucu ortağı ayrıca birde artık Kırmızı Koltuk YouTube Kanalı var :)

Benzer yazılar