Firefox OS

Firefox OS

Firefox OS

Netscape‘ın mimarisine dayanan Firefox İnternet tarayıcısı ile ünlenen Mozilla şimdide mobil işletim sistemi işine giriyor uzunzamandır çalışmaları yapılan Firefox OS işletim sistemi artık Yüksek Kapasiteli Akıllık Telefonlardada kendini göstermeye başladı. Firefox OS Mobil işletim sistemi pazarda oldukca iddalı olduklarınıda duyuruyorlar ve 6 haftada bir güvenlik – hata düzeltme güncellemesi, yılda 4 kez ise yeni özellikler getiren kapsamlı güncelleme vaat ediyorlar. Ayrıca görüş olarak Android Mobil İşletim sisteminede benziyor.

Firefox akıllı telefonlar şuanda  Türkiye pazarında bulunmuyor fakat bu telefonlar büyük ihtimal ile önümüzdeki yıl içerisinde ülkemizde de gözükmeye başlayacak.

Yazar Hakkında

33 Yaşında İzmir doğumlu İstanbulda yaşıyor Bahçeşehir Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans ve Okan Üniversitesi Bilgisayar Mühendisi mezunu. ISTKA, ve Huawei Telecominication de Yazılım Geliştirici olarak çalıştıktan sonra, kariyerine Freelancer Yazılımcı olarak devam etti. Şuan kurumsal şirketlere yazılım ve seo danışmanı olarak hizmet veriyor. Lost Ajans ve Alican Design'ın kurucusu, Atölye Noktası'nın kurucu ortağı ayrıca birde Blog'u Alican HELP-ME! var :)

Benzer yazılar