LG PF80G Hakkında

LG PF80G

DLP Projeksiyonların hayatımıza girmesiyle Lamba ömürleri arttı ve projeksiyon kullanımı ülkemizde ve dünyada arttı. Bilmeyenler için söyleyelim DLP Projeksiyonların en büyük artısı 20.000 ile 30.000 saat ampül ömrü ve daha parlak ve canlı renklerdir fakat diğer projeksiyonlara göre pixeller baklava dilimi olduğundan dolayı aksiyon sahneleri gibi hızlı görüntülerde lag lar meydana gelir en büyük eksiği de bir lag problemi 2. ise ansilümenleri (Işık Gücü) diğer projeksiyonlara göre düşük olduğundan gündüz kullanımına uygun değildir.

Ülkemizde DLP Projeksiyonlar arasında özellikle PB62G ve PA72G modelleriyle tutulan LG yakında yeni  yeni bir DLP modeli LG – PF80G ile karşımıza çıkacak Avupada 1399£ satılan bu cihaz Türkiye’de henüz distribütörler aracılığı ile getirilmiş değil ve aracı getiren kurumlar ise 4700 TL gibi fiyatlara satıyor.

Yeni modelin satışı eğer bu fiyatlarda devam eder veya düşmez ise rağbet göreceğini sanmıyorum. LG’nin piyasadaki diğer DLP modellerine göre en göze batan artıları eski modellerde 720P olan çözünürlük PF80G de 1080P yani Full HD ayrıca 500 Ansilümen olan ışık güçü bu cihazda 1000 Ansilümen ve eksi olan tarafı ise 2.2 kg olan ağırlığı 600 grlık LG – PB62G veya 900 grlık modellerini düşündüğümüzde gerçekten çok ağır ve ikinci en büyük eksiği de fiyatı gibi gözüküyor.

Yeni cihaz kontrast, çözünürlük ve ışık gücü olarak tabi ki diğer LG DLP modelleri arasında 2 kat daha iyi orası kesin fakat fiyat olarak ülkemizde 4.700 gibi veya 1.500 TL ve üzeri fiyatlarda satılırsa talep göreceğini sanmıyorum.

Yazar Hakkında

33 Yaşında İzmir doğumlu İstanbulda yaşıyor Bahçeşehir Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans ve Okan Üniversitesi Bilgisayar Mühendisi mezunu. ISTKA, ve Huawei Telecominication de Yazılım Geliştirici olarak çalıştıktan sonra, kariyerine Freelancer Yazılımcı olarak devam etti. Şuan kurumsal şirketlere yazılım ve seo danışmanı olarak hizmet veriyor. Lost Ajans ve Alican Design'ın kurucusu, Atölye Noktası'nın kurucu ortağı ayrıca birde Blog'u Alican HELP-ME! var :)

Benzer yazılar