Nespresso on ICE Limited Edition

Nespresso on ICE limited Edition

Uzun bir aradan sonra yeniden merhaba. Sanırım kahve tutkum, yeni keşfim ve son olarak yaklaşan İstanbul Coffe Fest benim yazma dürtümü yeniden harekete geçirdi.

Bu yazımda severek kullandığım ve biraz bağımlısı olduğum Nespresso makinamın yeni bir kahvesini tanıtacağım biraz gönüllü bir reklam gibi olmuş olsada ürün hakkında olumlu Nespresso Türkiye hakkında olumsuz bir kaç eleştirim olacak.

Nespresso’nun keşfettiğim yeni kahvesi bu yaz piyasaya çıkan Nespresso on ICE Limited Edition, Nespresso kullananlar bilirler Nespresso’nun her sene veya her dönem farklı limited kahveleri çıkmakta bunlar sadece belirli bir dönem ve limitte olup ne yazık ki tükendiğinde piyasada bulunmamakta, uzun süre yazı yazmadığım blog’um da beni yazmaya iten bu ürün ICE limited serisinde piyasaya çıkan iki adet kahveden LEGGERO ON ICE kahvesi, eğer Cold Brew kahve ile daha önce tanışmışsanız ve bir Nespresso makineniz var ise kesinlikle bu kahveyi deneyin. Bu kahve yumuşak içimli, meyvemsi, limon ve fındık notaları içeriyor. Tamamen ferahlatan ve buram buram kahve kokusu aldığınız keyif veren bir lezzet.

Bu limited serisinin ikinci kahvesi ise INTENSO ON ICE‘ odun ve kakao aromaları içeriyormuş açıkcası bu kahve o kadar hoşuma gitmedi ama LEGERO ON ICE için aynı şeyleri söyleyemeyeceğim insanın gün içersinde sürekli bir bardağın içine buz kırıp bu kahveden içesi geliyor. Tabi ne yazık ki Türkiye’de ki Nespresso kahve kartuşlarının fiyatlarını düşündüğüm de bunu tam olarak yapamıyorum ve eleştirimde bu noktada geliyor.

Öncelikle Avrupa Ülkelerinde en pahalı nesspresso kahvesi 4 euro geneli 3.80 ve 3.5, euro bandında. Bu fiyatlarda yaklaşık 12 ila 15 türk lirası etmekte aynı kahve ülkemizde 30 ila 32 türk lirası bandında açıkcası Türkiye’de fiyatlar iki katından bile daha fazla. Ayrıca yurt dışında Nespresso butiklerde size kahve ve çikolata ikram edilmekte kahveleri ücretsiz deneyebilmektesiniz burada ise tamam çalışanlar son derece saygılı ve nazik zaten premium bir segment ama denemek istediğiniz veya merak ettiğiniz bir kahveyi deneyememeniz gerçekten kötü ve itici bir durum Ey Nespresso Türkiye 2 kat kazığa satıyorsun hiç olmazsa satın almaya geldiğimizde bonkör davran demek geliyor insanın içinden. Umarım biraz akıllanırlar ve fiyatları biraz olsun düşürürler.

Son olarak beni İstanbul Coffe Fest’te Cold Brew ile tanıştıran Walters Coffe‘ye ve bana Nespresso keyfini sürmemi sağlayan kız arkadaşıma bu güzel hediyesi için teşekkür ederim.

Yazar Hakkında

33 Yaşında İzmir doğumlu İstanbulda yaşıyor Bahçeşehir Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans ve Okan Üniversitesi Bilgisayar Mühendisi mezunu. ISTKA, ve Huawei Telecominication de Yazılım Geliştirici olarak çalıştıktan sonra, kariyerine Freelancer Yazılımcı olarak devam etti. Şuan kurumsal şirketlere yazılım ve seo danışmanı olarak hizmet veriyor. Lost Ajans ve Alican Design'ın kurucusu, Atölye Noktası'nın kurucu ortağı ayrıca birde Blog'u Alican HELP-ME! var :)

Benzer yazılar