Windows 8.1 Güncellemesi ve Yükleme Sonrası Sorunları

Windows 8.1 Sorunları

Ve Bugünkü konumuz Windows 8.1 Güncellemesi ve yaşanan sorunlar. Konuya başlamadan önce size ilk uyarım eğer Bilgisayarınızın kurulumu yeniyse kesinlikle Güncelleme yapmayın çünkü yabancı forumlarda araştırdığımda herkes farklı sıkıntılar yaşıyor hatta Windows RT sürümlerinde Güncellemeyi sorun ve uyumsuzluklardan dolayı şuan Windows Market Place yani Mağazadan kısa bir süreliğine sorunları çözene kadar kaldırmış durumda.

Windows 8.1 Güncellemesi yaklaşık 3.5 GB yani Windows 8 ile aynı boyutta sanki bir güncelleme kurmuyoruz da yeni bir işletim sistemi kuruyoruz var olan işletim sisteminin üzerine ve mantıkta araştırdığımızda doğal olarak böyle Windows Anlaşılan Apple’ın güncelleme taktiğini yapmaya çalışmış fakat başaramamış MAC OS kullananlar bilirler yeni bir işletim sistemi çıktığında MAC OS tarafında üzerine temiz format atmadan kurulum yapabilirsiniz yeni işletim sistemini buda hantallaşmalar yaratır temiz kuruluma göre MAC tarafında ama genel olarak pek bir sorun yaşanmaz yavaşlama haricinde.

Peki yaşanan sorunlar neler?

Windows 8.1 Güncellemesinden sonra yaşanan en büyük sorun Windows Market Place yani Windows Mağazasından ürün güncelleyememe ve yeni application yani uyguluma indirdiğimizde Hata Kodu: 080070002 karşımıza cıkması bu hata kodu birim güncelleme yapmamıza ve yeni uygulama indirmemize malesef izin vermiyor. Yabancı forumlardaki çözümleri uygulamaya çalıştığınızda sonuç fiyasko kimse çözümü bulamamış şuan içi sadece Temiz Sıfırdan direk Windows 8.1 Sürümü kurulmasını öneriyorlar yani Windows 8 sürümünü kurup güncelleme değilde direk Windows 8.1 Sürümünü kuracaksınız. Şuan için tek sorun bu fakat hızda bir yavaşlama görmedim veya hantallaşma ilk zamanlar vardı fakat randımanlı şekilde çalışıyor. Tek sorun Metro Arayüz Güncellemeleri ve Yeni Uygulama Kurulumu kurulum yapanlar ve sorunla karşılaşanlar için ilerde Microsoft bir Fix It güncellemesi çıkartır mı bilinmez fakat format atmak istemeyenler bu şekilde bilgisayarlarını kullanıp bekleyebilirler.

Yazar Hakkında

33 Yaşında İzmir doğumlu İstanbulda yaşıyor Bahçeşehir Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans ve Okan Üniversitesi Bilgisayar Mühendisi mezunu. ISTKA, ve Huawei Telecominication de Yazılım Geliştirici olarak çalıştıktan sonra, kariyerine Freelancer Yazılımcı olarak devam etti. Şuan kurumsal şirketlere yazılım ve seo danışmanı olarak hizmet veriyor. Lost Ajans ve Alican Design'ın kurucusu, Atölye Noktası'nın kurucu ortağı ayrıca birde Blog'u Alican HELP-ME! var :)

Benzer yazılar