Yeni MacBook Pro 2017

Ağustos’un sonuna geldiğimizde Apple etkinliğine sayılı günler kala iPhonelar kadar merak edilen ürünlerden biride sanırım uzun zamandır yenilik ve makyaj gelmeyen MacBook Pro’lardır.

Yeni 2017 Model MacBook Pro’lar için bu sene söylenen çok söylenti var bazıları kesin gelecek gözüyle bakılırken bazıları olabilir tabiki. İşte bu yazımızda kesin ve olası gelecek MacBook Pro özelliklerini bir arada topladık.

Yeni Macbook Pro 2017 Kesin ve Olası Gelecek Özellikler

Yeni Macbook Pro’lar intel skylake i5 ve i7 seçenekleri ile gelecek. DDR4 8 GB ve 16GB rem seçenekleri ile geleceği kesin gözüyle bakılıyor.

Apple son 2 senedir çıkardığı ince kasa MacBook Pro’larda LPDDR rem kullanmakta, yani onboard anakartta lehimli şekilde gelen remler bu sayede daha sonradan upgrade yani rem değiştirme güncelleme şansınız ortadan kalkıyor. Bunun için MacBook Pro alacak olanlara kesinlikle önerim ileriye dönük düşünüp en yüksek model rem’li cihazları almaları.

Bir diğer kesin gözü ile gelecek özelliklerden biri ise USB Type-C, Apple yeni macbook pro modellerinde usb-c’ye kasada incelme söz konusu olabilir yeni macbook prolar karşımıza daha hafif ve daha ince özelliklerde çıkması büyük olasılıkta. Ayrıca DDR4 veri yolu, skylake işlemci ve type-c sayesinde yaklaşık 9 ila 10 saat olan MacBook Pro’lar yeni seride 12 saat pil ömrüne çıkması olası özelliklerden.

Ayrıca 256 SSD veya Flash başlangıç seçenekleri yerine 512 SSD veya Flash seçenekleri ile yine gelmesi olası giriş seviye özellikler arasında.

Olası Gelecek Özellikler

Olası gelecek özelliklere baktığımızda 2015’in ortasından beri konuşulan LED panel bildirim çubuğu fotoğraftada gördüğünüz gibi yeni MacBook Pro’larda F, Fonksiyon Tuşları yerine açtığımız uygulamalarda bize kolaylık sağlayan düzenlenebilir dijital bir fonksiyon çubuğu ekleneceği söylenmekte.

Yazar Hakkında

33 Yaşında İzmir doğumlu İstanbulda yaşıyor Bahçeşehir Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans ve Okan Üniversitesi Bilgisayar Mühendisi mezunu. ISTKA, ve Huawei Telecominication de Yazılım Geliştirici olarak çalıştıktan sonra, kariyerine Freelancer Yazılımcı olarak devam etti. Şuan kurumsal şirketlere yazılım ve seo danışmanı olarak hizmet veriyor. Lost Ajans ve Alican Design'ın kurucusu, Atölye Noktası'nın kurucu ortağı ayrıca birde Blog'u Alican HELP-ME! var :)

Benzer yazılar