Yılın En Çok Beklenen Etkinliği

İstanbul Dünya’nın en kalabalık şehirlerinden biri, bir metropol, Türkiye’nin iş merkezi. Her sabah, her gün milyonlarca kişinin kahvelerini yudumlarken işleri, projeleri, aşk hayatlarını konuştuğu, hatta kahve içerken yeni insanlarla tanıştığı bir yer burası.

Bu güne kadar kahve içerken hep birşeyler konuştuk. Kahve yardımcı oldu yapacaklarımıza yapmak istediklerimize. Bu etkinliğe kadarsa hiç kahve hakkında bu kadar konuşmadık. Evet yılın en çok beklediğim etkinliği Türkiye’de DMS grubun üstlendiği markalaşan İstanbul Cofffe Fest.

Açıkçası DMS’e grubu tebrik ediyorum bize bu kadar güzel bir etkinlik sunduğu için. Bu yazımda İCF’nin artıları, eksileri ve bizi nelerin beklediğini, etkinlik için hangi seansların daha iyi olacağını açıklayacağım.

İlk etkinlik olarak 2015 yılında Haydar Paşa garında gerçekleşti. 2014 yılında da bir festival gerçekleştiği söylenmekte fakat ilk etkinlik kalabalık ve organizasyonun büyüklüğü açısından 2015 yılı olarak konuşulmakta. İlk iki etkinliğe gitmiş ve her iki etkinliktede hem bilet almış hem’de davetli biri olarak her iki etkinliğinde ayrı bir tadı vardı ayrı bir güzeldi benim için fakat hangisi daha iyi diye sorarsanız hiç duraksamadan ilk etkinlik Haydar Paşa Garın’da olan derim. Nedeni sanırım kahve için en uygun yerdi benim için aylardan ekim ayı, hava serin ve yağmurlu ne çok üşüyorsunuz ne de hava sıcak. İnsanların yağmurdan ıslanmamak ve biraz kahve içebilmek için toplandığı yerdi. Kahve içebilmek için mükemmel seçilmiş bir yer.

Bir birinden çeşitli kahveler, çikolatalar, özel tasarım bardaklar, kahvenin yanında gidebilecek güzel tatlılar ve soğuk-sıcak sandöviçler. Açıkcası bu yazıyı 2 etkinliktir yazmak istiyordum. 3. etkinliğe kısmetmiş. Etkinlikler düzenleyen biri olarak gerçekten kendi etkinliklerimi bu kadar heyecanla beklemiyorum. Hatta hiç heyecanlı beklediğim söylenemez. 🙂 Fakat bu etkinlik için 1 hafta önceden ne giymeliyim, davet etmediğim yakın bir arkadaşım kaldı mı veya fotoğraf makinemin pilini doldurmayı unutmamalıyım gibi bir heyecan sarıyor. Fakat bu kadar sevdiğim bir etkinliğimi burda yermeyeceğim anlamına da gelmez; eksilerinden de bahsedeceğiz tabii ki ama öncelikle artıları.

İstanbul Coffe Fest Artıları, Kesinlikle Uğramanız Gereken Yerler.

MOC

Etkinliğe gider gitmez kesinlikle uğramanız gereken yerlerden ilki MOC, gerçekten en iyi “Latte” burada . İçtiğiniz tüm latteleri unutun gerçekten şekersiz bir kahve içemiyorsanız kesinlikle tavsiyem lattenin tadına varmak için kesinlikle şekersiz için, içtiğinizde kesinlikle şekeri aramayacaksınız bile; o kadar iyi diyorum. MOC Türkiyede bir kaç şubesi olan, merkezi Nişantaşı, Teşvikiye de bulunan kahveyi 3. nesille harmanlayan bir mekan. Etkinlikten sonra mekana 2 veya 3 kez gitme fırsatı buldum. İstanbul Coffe Fest’te içtiğim o eşsiz latte’nin tadını asla mekanda bulamadım. Ayrıca eğer gidecekseniz bu mekana kesinlikle hafta içi gidin, hafta sonu kesinlikle çok kalabalık oluyor ve uğultudan başınız ağrıyor. Ayrıca kahveniz de 1 saat sonra geliyor resmen fakat hafta içi daha samimi, daha rahat çalışabileceğiniz güzel bir ortam. Son olarak mekanın tasarımına ve şıklığını eleştirebileceğim hiçbir şey yok tabii ki ve İstanbul Coffe Fest’te tattığım o mükemmel MOC latteleri kadar olmasa da yine de latteleri bir o kadar iyi.

Sonraki Sayfa

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7

Yazar Hakkında

33 Yaşında İzmir doğumlu İstanbulda yaşıyor Bahçeşehir Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans ve Okan Üniversitesi Bilgisayar Mühendisi mezunu. ISTKA, ve Huawei Telecominication de Yazılım Geliştirici olarak çalıştıktan sonra, kariyerine Freelancer Yazılımcı olarak devam etti. Şuan kurumsal şirketlere yazılım ve seo danışmanı olarak hizmet veriyor. Lost Ajans ve Alican Design'ın kurucusu, Atölye Noktası'nın kurucu ortağı ayrıca birde Blog'u Alican HELP-ME! var :)

Benzer yazılar