Yılın En Çok Beklenen Etkinliği

İstanbul Coffe Fest’te her sene katılan ve Beklentim olan Markalar

İşte çok sevdiğim ama Türkiye distribütörleri yüzünden yerden yere vurduğum marka geliyor. Tabiki de Nespresso Nespresso içmekten keyif aldığım global olarak premium segmentte bir marka. Dünyada kahve kartuşları 14 ila 15₺ arasında değişmekte. Türkiye’de ise 30 ila 32₺ arasında. Normalde premium segmentte pahalı bir ürün Türkiye de ekstra ekstra pahalı. Kahve makineleri erişile bilir bir düzeyde yılda 2 veya 3 kez indirim yapılmakta indirim zamanı beklenilebilir ve çok rahat alınabilir. Makineyi almak ne yazık ki dert değil. Kartuşları almak dert ötesi 10 adet kahve kartuşuna 30₺ vermek insana koyuyor. Nespresso Türkiye’de beni parası olan alsın bulduğum kazı yolayım cinsten bir politika izlemekte. Festivalde normalde indirimliyken satılan fiyatlarda ürünler yalnızca festival için indirime girdi şeklinde lansedilerek satılmakta. Abi siz kimi kandırıyorsunuz normalde yılda 2-3 kez zaten firma olarak makinelerde indirim yapıyorsunuz ve bu fiyata zaten satılmakta. Festival zamanı makineleri iki kat fiyatını arttırıp fiyatları indirdik gibi satıyorsunuz. Ya sıkıyorsa kartuşun fiyatını indirsenize yarı fiyatına veya aksesuarların. Avrupada Nespresso kartuş almaya gittiğinizde istediğiniz kahveniz cikolata ile birlikte ikramınızdır. Türkiyede ise yeni kartuş çıktığında buyrun deneyin diyen Nespresso çalışanına bugüne kadar sadece en az 10 alışverişimde ilk kez geçenlerde rastladım diyebilirim. Nespresso seni seviyorum mükemmel bir markasın globalde 10 numarasın ama Türkiyede ki gözümdeki değerin 10 üzerinden ne 1, umarım bu sene festivalde beklentimi karşılayabilirler.

Festivalde beklentimin yüksek oldu ve beklediğimi bulamadığım iki firma daha var bunlardan ilki daha öncede bahsettiğim Starbucks, ikincisi ana sponsorlardan biri olan Paşabahçe. Paşabahçe genel olarak gidip dolaşmaktan dahi keyif aldığım yerlerden biri oldukça iyi ürünleri var. Festivaldeki ürünleriyse ne yazık ki Paşabahçe Mağzalarında gördüğüm o ürünlerin yanından bile geçmiyor sanki Carrefour’da tabak çanak bölümüne gitmişim ve Paşabahçe 6’lı su bardağı almışım gibi. Festival’de Paşabahçenin o eşsiz ürünlerini göremedim ve kayda değer bir indirimde görmedim.

Sonraki Sayfa

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7

Yazar Hakkında

33 Yaşında İzmir doğumlu İstanbulda yaşıyor Bahçeşehir Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans ve Okan Üniversitesi Bilgisayar Mühendisi mezunu. ISTKA, ve Huawei Telecominication de Yazılım Geliştirici olarak çalıştıktan sonra, kariyerine Freelancer Yazılımcı olarak devam etti. Şuan kurumsal şirketlere yazılım ve seo danışmanı olarak hizmet veriyor. Lost Ajans ve Alican Design'ın kurucusu, Atölye Noktası'nın kurucu ortağı ayrıca birde Blog'u Alican HELP-ME! var :)

Benzer yazılar